W związku z ogłoszonym konkursem powiatowym „Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym”, w dniu 10 czerwca br. dokonano rozstrzygnięcia konkursu na etapie gminnym.
Gminna komisja konkursowa dokonała wyboru najpiękniejszych ogrodów w Gminie Bystra-Sidzina, spośród dokonanych zgłoszeń w dwóch kategoriach:
- ogród przydomowy,
- obejście w gospodarstwie rolnym.
Wszystkie ogrody zgłoszone do etapu gminnego konkursu były bardzo pięknie urządzone i każdy z nich miał inny, ciekawy charakter - komisja miała niełatwy wybór.
W kategorii ogród przydomowy pierwsze miejsce przyznano Pani Stanisławie Pyrtek z Bystrej. Ogród znajdujący się na bardzo dużej powierzchni został starannie urządzony. Komisja doceniła ogólne dobre ważenie, dużą ilość krzewów ozdobnych i skalniaków. W ogrodzie został urządzony kącik wypoczynkowy. Znajdują się tu elementy małej architektury drewnianej. Ogród otoczony został bogatym żywopłotem.
Wyróżniono w tej kategorii ogród Pani Marii Maj z Sidziny, charakteryzujący się dużą różnorodnością roślin ozdobnych i bardzo ciekawie urządzonym oczkiem wodnym.
W kategorii obejście w gospodarstwie rolnym pierwsze miejsce zajął ogród Pani Teresy Frankiewicz. Komisja doceniła wyjątkowość tego ogrodu, który praktycznie w całości składa się z roślin przydatnych w gospodarstwie domowym: różnorodnych ziół (m.in. hyzop, oregano czy mięta), drzew i krzewów owocowych (malina, malinojeżyna, borówki itp.) i warzyw. Ogród ma typowo wiejski charakter, rzadkością są tu krzewy ozdobne. Część ozdobna ogrodu znajduje się przy wejściu. Ogród posiada również kącik wypoczynkowy.
W tej kategorii wyróżniono dwa ogrody:
Ogród Pani Jadwigi Kaczmarczyk z Bystrej, który znajduje się na bardzo dużej przestrzeni. Cały teren został bardzo ciekawie zagospodarowany. Na uwagę zasługuje tu wyjątkowa różnorodność roślin, wyeksponowanych m.in. na skarpach oraz elementy małej architektury.
Ogród Pani Doroty Bednarczyk z Sidziny, który sprawia przyjemną, ciepłą atmosferę. Na uwagę zasługuje bardzo duża ilość pięknych kwiatów, charakterystycznych dla dawnych ogrodów takich, jak: floksy, piwonie, łubiny czy dalie, a także ciekawie wkomponowane elementy ozdobne.
Osoby, które zajęły pierwsze miejsca w obydwu kategoriach na etapie gminnym, przechodzą do etapu powiatowego.
Zapraszamy do galerii zdjęć: