BIP

Aktywne ferie na nartach

25-01-2019, 14:58 -- Anna Nieużytek

Już od czterech lat w okresie ferii zimowych, na stoku narciarskim „BESKID” w Spytkowicach, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bystra-Sidzina nabywają podstawowych umiejętności nauki jazdy na nartach. W tym roku gmina korzysta ze wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach programu Upowszechniania sportów zimowych – „Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bystra-Sidzina” w okresie od 14 do 24 stycznia 2019 r. grupa 60 uczniów naszych szkół nabywała podstawowe umiejętności nauki jazdy na nartach. Młodzi narciarze zaczęli naukę od podstaw: musieli nauczyć się zapinania nart, podchodzenia, panowania nad nartami, jak również „przewracania”. Na kolejnych zajęciach próbowali zjazdów pługiem, skręcania oraz pierwszych zjazdów slalomem.

W efekcie na zakończenie zajęć, każdy z uczestników zjechał samodzielnie ze stoku.

Projekt zachęca uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego, poprawy kondycji, podnoszenia ogólnej sprawność fizycznej uczniów jak również integruje środowisko gminne. Od początku projektu z nauki jazdy na nartach skorzystało już 120 uczniów z terenu gminy.

Serdeczne podziękowania składamy panu Karolowi Krawczykowi, który od czterech zapewnia dobry sprzęt narciarski oraz wykwalifikowanych instruktorów, a także dla nauczycieli dbających o uczniów zarówno w trakcie przejazdu na stok jak i podczas pobytu na nim. (B.C.) Fot. J.Maj

piątek, 25 Styczeń, 2019
Powrót na górę