BIP

Aktywne ferie na nartach

11-02-2020, 11:30 -- redaktor

W okresie ferii zimowych na stoku narciarskim „BESKID” w Spytkowicach  już piąty rok z rzędu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bystra-Sidzina nabywali podstawowe umiejętności nauki jazdy na nartach. Projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki – Upowszechnianie sportów zimowych, ma  na celu organizację nauki jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów szkół podstawowych. Jego główne założenia to: zdobycie podstawowych umiejętności poprawnej techniki jazy na nartach, zapoznanie się z zasadami zachowania i bezpieczeństwa na stokach narciarskich, jak również zapoznanie uczniów z  zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania.

W projekcie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Bystra-Sidzina – łącznie 60 osób.  Projekt zachęca uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego, poprawy kondycji, podnoszenia ogólnej sprawność fizycznej uczniów, jak również integruje środowisko gminne. Od początku projektu z nauki jazdy na nartach zjazdowych skorzystało już ponad 200  uczniów z terenu naszej gminy.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla pana Karola Krawczyka, dzięki któremu od pięciu lat mamy zapewniony dobry sprzęt narciarski oraz wykwalifikowanych instruktorów. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli, którzy  dbali o  uczniów zarówno w trakcie przejazdu na stok jak i podczas pobytu na nim. (B.C.)

 

Fot. SP w Sidzinie, SP w Bystrej Podhalańskiej.

wtorek, 11 luty, 2020
Powrót na górę