BIP

Biwak z Piosenką – Sidzina 2014

16-06-2014, 07:51 -- Barbara Dudek

 

Biwak  z Piosenką – Sidzina 2014

„W krainie bajki i baśni”

 

W dniach 16 – 18. 05. 2014 roku, miał miejsce kolejny biwak Hufca Jordanów, którego bazą był bardzo gościnny Dom Wczasów Dziecięcych w Sidzinie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były bajki i baśnie. W czasie trzech „bajkowych dni” zuchy i harcerze uczestniczyli w warsztatach i różnorodnych zajęciach, dzięki którym każdy mógł poczuć się jak w zaczarowanej, baśniowej krainie.

Zuchy i harcerze zanim przybyli na biwak mieli do wykonania konkretne zadania, które zostały przedstawione podczas biwaku i ocenione przez specjalną komisję konkursową. Należało dowiedzieć się czym jest baśń, a czym bajka, przygotować wybraną przez siebie bajkę/baśń i przeczytanie jej podczas „kominka”, wybranie i przygotowanie do konkursu księcia i księżniczki, a także zaprezentowanie piosenki zuchowej/harcerskiej oraz bajkowej na Przegląd Piosenki.

W piątek powstały fantazyjne makiety bajkowych wiosek w krainie  „Bajkolandia”. Odbyły się również warsztaty artystyczne pt.:„Po drugiej stronie lustra”, podczas których każdy uczestnik wędrował ze specjalnymi biletami do różnych krain gdzie mógł uszyć pacynki, zrobić smoka z makaronu i innych materiałów, zagrać na bum - bum rurkach, mógł nauczyć się różnych tańców i pląsów, pośpiewać i pięknie recytować, a także nauczyć się pantomimy. Emocji było co nie miara!  

W sobotę w ramach „Bajkowych zabaw – śladami Czerwonego Kapturka i poszukiwania Jasia i Małgosi” uczestnicy biwaku  wyruszyli w teren /szlakami turystycznymi/ gdzie czekały na nie ukryte zadania, konkurencje i przeszkody do pokonania, aby móc szczęśliwie powrócić z baśniowego do realnego świata. Po południu miał miejsce Przegląd Piosenki Harcerskiej i Bajkowej pt.: „Śpiewajmy wszyscy w ten baśniowy czas”. O godz. 20.00 w kaplicy na Bińkówce przy Domu Wczasów Dziecięcych odbyła się Msza  Święta, którą odprawił dla nas ksiądz wikary  Adam Ból z Jordanowa. W nocy z soboty na niedzielę zgodnie z tradycją biwakową najstarsi harcerze mieli grę terenową pt.: „Wędrówką życie jest człowieka”,  w czasie której zdobywali sprawności harcerskie i wykonywali różne, nie tylko bajowe, zadania.

Niedziela, była dniem podsumowania, wręczenia nagród, dyplomów i słodkich upominków

w czasie uroczystego apelu. Zmęczeni, ale szczęśliwi pożegnaliśmy się z całą bracią harcerską obiecując przybycie w przyszłym roku na biwak do uroczego Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie.

Nasze serdeczne podziękowania kierujemy do tych wszystkich, dzięki którym mógł odbyć się ten wspaniały Biwak! Dziękujemy: Opiekunom, Drużynowym,  Patrolowym oraz wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy także naszym sponsorom i dobrodziejom: Zarządowi Starostwa w Suchej Beskidzkiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Bystra – Sidzina i oczywiście naszemu przyjacielowi Dyrektorowi Domu Wczasów Dziecięcych.

(Marta Malińska)

 

Poniżej link do galerii zdjęć:

Powrót na górę