BIP

Dożynki Powiatowe 2018 r.

17-09-2018, 14:31 -- Anna Nieużytek

W tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowych była gmina Budzów. Ta tradycyjna coroczna impreza odbyła się w niedzielę 9 września na stadionie sportowym LKS Budzów.

Dożynki rozpoczęła uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Stanisława Maślanki, proboszcza parafii w Jachówce, z kazaniem ks. Zbigniewa Kaleciaka, proboszcza budzowskiej parafii, który poświęcił również wieńce dożynkowe przygotowane na podbabiogórskie święto plonów przez koła gospodyń z poszczególnych gmin powiatu suskiego.

W Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego udział wzięło 10 grup wieńcowych.  W kategorii „wieniec tradycyjny”   wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki” z Sidziny.

W trakcie imprezy Ryszard Czaicki, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej wraz ze starostą Józefem Bałosem wręczyli wyróżniającym się rolnikom z poszczególnych gmin z terenu powiatu suskiego dyplomy i nagrody rzeczowe.  Z terenu naszej gminy wyróżniona została pani Maria Stachna z Sidziny.

Podczas uroczystości  Paweł Dyrcz, naczelnik Wydziału Środowiska w suskim starostwie ogłosił wyniki corocznego konkursu „Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym”. W kategorii ogrodów przydomowych najlepsza okazała się Stanisława Listwan z Zawoi, natomiast w kategorii gospodarstw rolnych zwyciężyła Barbara Migas z Bystrej Podhalańskiej. Laureaci poszczególnych miejsc konkursu odebrali nagrody z rąk starosty Józefa Bałosa, wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka i Adama Szweda, przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Rady Powiatu Suskiego.

Fot. J. Motor

poniedziałek, 17 Wrzesień, 2018
Powrót na górę