BIP

Dożynki w Sidzinie 2015

25-08-2015, 09:53 -- Zbigniew Lipka

 

„Chcemy dziś, wszyscy ci, którzy się mozolą nad powstaniem chleba i Ci, którzy razem z nami go spożywają, podziękować Bogu, dzięki któremu ten bochen chleba mógł zaistnieć. Bo to On daje wzrost i błogosławi tym, którzy pochylają się nad rolą” .

 

Z tymi słowami podczas uroczystej sumy dożynkowej o godzinie 11:00  w dniu 23 sierpnia 2015r.  starostowie dożynek parafialnych w Sidzinie - Pani Grażyna Stramek i Pan Andrzej Gałka - przekazali chleb i inne dary ofiarne na ręce celebransów Ks. Proboszcza Józefa Bafii i Ojca Władysława Czarniaka.

Dożynki w tym roku zorganizowali mieszkańcy ról Kordel Dolny i Kurzyńcowa. Przynieśli do kościoła piękny wieniec, który po uroczystej procesji został wniesiony do kościoła i poświęcony.

Oprawę muzyczną obchodów zapewniła Pani Roma Krzemień z Krakowa, kapela góralska z Zubrzycy Górnej,  Orkiestra OSP Sidzina oraz Stowarzyszenie Gospodyń „Sidzinianki”.

Uroczystość uświetnili także przybyli ze sztandarem delegaci Oddziału Związku Podhalan w Sidzinie oraz przedstawiciele władz gminnych i wiejskich – Wójt Gminy, Sołtys Sidziny oraz Radny.

Po uroczystościach kościelnych uczestnicy dożynek udali się na plac na roli Kordelowej Dolnej, gdzie przy muzyce i śpiewie gospodarze i goście bawili się długo i wesoło.

Organizatorom dziękujemy za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie dożynek, jednocześnie gratulując stworzenia wspaniałej oprawy i niepowtarzalnej atmosfery tegorocznego święta plonów.

(T.C.)

Poniżej link do galerii zdjęć:

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
Powrót na górę