BIP

Dzień Dziecka w Gminie Bystra-Sidzina

05-06-2018, 10:27 -- Anna Nieużytek

Tradycyjnie, z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury Promocji Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina w Sidzinie przygotował moc atrakcji dla dzieci, ale także i dla starszych – przecież we wszystkich nas tkwi jakaś część dziecka. Stąd okazję do świętowania miał każdy mieszkaniec naszej gminy.

1 czerwca tereny przy szkołach w Bystrej Podhalańskiej i w Sidzinie, oraz przy Przedszkolu Publicznym w Bystrej Podhalańskiej przeobraziły się w kolorowe place zabaw. Zamki, zjeżdżalnie, karuzele i inne urządzenia rekreacyjne były dostępne dla wszystkich dzieci zupełnie bezpłatnie. Na szczęście pogoda dopisała. Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych!

Wieczorem wszyscy mieli możliwość przenieść się do sidzińskiego muzeum, aby tam bawić się przy muzyce wiatrem i wodą pisanej – szantach w wykonaniu znamienitego poety i pieśniarza  Pawła Orkisza. Tego wieczoru klimat skansenu był niesamowity, nieporównywalny do żadnego innego. A sam artysta dał się poznać nie tylko jako wybitny muzyk i profesjonalista, ale także jako ciepły i serdeczny człowiek.

Liczną grupę słuchaczy stanowili harcerze z ZHP Hufca Jordanów im. A. Kamińskiego.

To był fantastyczny dzień, wypełniony śmiechem, muzyką i zabawą - jak na dzień dziecka przystało.  (GOKPTiS, T.B.)

Fot. E.S., J.M., T.B.

wtorek, 5 Czerwiec, 2018
Powrót na górę