BIP

Gabarytów z roku na rok przybywa

01-06-2020, 12:52 -- redaktor

 

Co roku w naszej gminie odbywają się się zbiórki odpadów wielkogabarytowych, opon z samochodów osobowych oraz zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego. Porównując ilość tego typu odpadów zebranych w maju tego roku można zauważyć, że jest ich zdecydowanie więcej niż w latach wcześniejszych. Ilość zebranych odpadów w ciągu pięciu ostatnich lat przedstawia się następująco:

Tendencja wzrostowa na pewno w jakimś stopniu zmniejsza ilość odpadów wyrzucanych na tzw. dzikie wysypiska śmieci oraz odpadów palonych w domowych piecach, co zdecydowanie sprzyja poprawie stanu środowiska naturalnego. Niemniej jednak rowy wzdłuż dróg na terenie Gminy w dalszym ciągu są zaśmiecane.

Przypominamy, że opony z samochodów ciężarowych oraz części samochodowe (zderzaki, elementy tapicerki itp.), nie zaliczają się do odpadów komunalnych i nie są traktowane jako śmieci pochodzące z gospodarstw domowych. W związku z powyższym, winny być pozostawiane w zakładach gdzie były wymieniane. Firmy w których powstają w/w odpady zobowiązane są do podpisania odrębnej umowy z firmą zajmującą się ich odbiorem. W związku z tym, takie odpady nie powinny być oddawane w ramach prowadzanych zbiórek odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD! (P.Z.)

Fot. Arch. UG

poniedziałek, 1 Czerwiec, 2020
Powrót na górę