BIP

I rocznica kanonizacji Jana Pawła II

28-04-2015, 13:53 -- Barbara Dudek

 

27 kwietnia br. w sidzińskim kościele odbyły się uroczystości związane z I rocznicą kanonizacji Jana Pawła II. Cześć Ojcu Świętemu oddały dzieci, młodzież, delegacje instytucji i stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi, władze gminy oraz orkiestra OSP Sidzina. Podczas koncertu wystąpił chór Ego Et Tu i zespół  By arts z Bystrej, pracujący pod kierunkiem Pana Marka Kijanki.

Następnie została odprawiona uroczysta Masza Św. a po niej nastąpiła procesja ze śpiewem i modlitwą pod pomnik upamiętniający Papieża.

Była to chwila westchnienia, modlitwy, zadumy i wspomnienie człowieka niezłomnego i twardego, jak granitowy głaz, świętego naszych czasów, orędującego za nami u Boga. Piękna chwila w świetle zachodzącego za górami słońca.

 

Również dzieci w Przedszkolu Publicznym w Sidzinie uczciły  pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Pod kierunkiem wychowawcy pani Haliny Jaromin, przedszkolaki przypomniały w kilku scenach drogę przez trudne życie Karola Wojtyły. Dzieciństwo bez Matki, utrata bliskich, ciężka praca, której nie wahał się podjąć. Za każdym razem pokonując trud, stawał się silniejszy i bogatszy duchowo.  Pomimo przeciwności losu, zawsze radosny i uśmiechnięty gotowy nieść pomoc i dobre słowo. Papież Jan Paweł II uczył nas pokory do samych siebie, czerpania radości z życia. Wszystkie te przeciwności losu, o jakie ocierał się na swojej drodze wzmacniały Go i nadawały szlachetności, by po śmierci mógł stać się świętym. Jan Paweł II to wspaniały przewodnik przez życie, pozwólmy mu tylko iść obok nas, zaprzyjaźnijmy się z Nim. Dzieci z przedszkola już wykonały pierwszy krok w stronę tej przyjaźni –poznały wzruszający życiorys Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II. My uczyńmy drugi krok i nie pozwólmy, aby o nim zapomniały.

 

"Miłość mi wszystko wyjaśniła, Miłość wszystko rozwiązała - dlatego uwielbiam tę  Miłość, gdziekolwiek by przebywała".

Karol Wojtyła, "Pieśń o Bogu ukrytym"/

Społeczność Zespołu Szkół w Bystrej włączyła się w rocznicowe obchody ogłoszenia Jana Pawła II - świętym. Aby uczcić tę pierwszą rocznicę Uczniowie klasy Va, Vb i VIa pod opieką pani Barbary Kaszy i pana Bartłomieja Koziany zaprosili całą społeczność szkolną i rodziców na spektakl pt.:"Misterium ze św. Pawłem". Przedstawienie zostało zadedykowane dla uczczenia pamięci naszego Świętego Papieża, który również w młodzieńczych latach występował na scenie. Przygotowania do występu trwały trzy miesiące, ale efekt końcowy zaskoczył chyba wszystkich! W ukazanej historii duchowej przemiany z prześladowcy chrześcijan jakim był Szaweł w apostoła narodów jakim stał się święty Paweł mogliśmy na nowo zobaczyć i przemyśleć w sercu, czym powinien kierować się w życiu każdy z nas, i co czyni nasze życie lepszym. Finałowa scena zakończona słowami "Hymnu do miłości" wyjaśniła wszystko! Sam Jan Paweł II naśladując świętego Pawła wypełnił te słowa swoim życiem i dziś cieszy się chwałą nieba!: Życzymy Wszystkim, za największym z Polaków, by Miłość kierowała naszym całym życiem!

(GOKPTiS, Przedszkole w Sidzinie, ZS Bystra)

Poniżej link do galerii zdjęć:

Powrót na górę