BIP

JUBILEUSZE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO W GMINIE BYSTRA-SIDZINA

17-12-2019, 09:48 -- redaktor

 

W niedzielne popołudnie 15 grudnia 2019 r. odbyła się uroczystość Jubileuszy Małżeńskich  par z Gminy Bystra-Sidzina. Świętowanie Złotych i Diamentowych Godów rozpoczęło się mszą święta w kościele p.w. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej, podczas której małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Był to dla Jubilatów moment bardzo wzruszający. Następnie wszyscy udali się do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej, gdzie w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze odbyła się oficjalna część uroczystości.

Prezydenckimi medalami „ za długoletnie pożycie małżeńskie” zostali w tym roku odznaczeni:

Janina i Jan Chorążowie

Marta i Jan Harwatowie

Rozalia i Jan Harwatowie

Stanisława i Stanisław Kudziowie

Krystyna i Stanisław Migasowie

Zdzisława i Ignacy Misińcowie

Teresa i Władysław Rysiowie

Helena i Józef Skupniowie

 

Pary małżeńskie obchodzący „Diamentowe Gody”:

Maria i Stanisław Kostkowie

Maria i Franciszek Powalaczowie

Stanisława i Władysław Sycowie

Joanna i Henryk Wójtowiczowie

W tym szczególnym dniu Jubilatom towarzyszyli Wójt Gminy Bystra-Sidzina Stanisław Tempka i Przewodnicząca Rady Gminy Bystra-Sidzina Dorota Kowalik. Jubilatów zaszczycił swą obecnością ks. Kanonik Adam Byrski, Proboszcz Parafii w Bystrej Podhalańskiej. Jubilatów oraz towarzyszących im członków rodzin, słowami przepełnionymi ciepłem przywitał Wójt Gminy Bystra-Sidzina Stanisław Tempka. Pan Wójt  złożył Jubilatom gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej i długiej drogi życia oraz za tak duży wkład pracy i serdecznych uczuć w dobre wychowanie dzieci. Życzył długich  i pogodnych lat życia w najlepszym zdrowiu, pogody ducha  oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat.

Złote i Diamentowe Gody to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji, podkreśliła swą wypowiedzią Pani Agnieszka Basiura,  z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bystrej-Sidzinie. Przytoczywszy słowa Rainera Marii Rilke „kochać to najtrudniejsze z zadań człowieka (…) najtrudniejszy jego egzamin” wyraziła ogromny podziw i szacunek dla Jubilatów, za to, że zdali ten egzamin najlepiej na świecie, o czym świadczy obchodzony jubileusz.

W dowód uznania, a równoczesnie z wyrazami nadziei, że nasi Jubilaci nadal będą służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra przyszłych pokoleń, „Złote pary małżeńskie” zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Aktu dekoracji medalami dokonał Pan Wójt Gminy Bystra-Sidzina, któremu towarzyszyła Przewodnicząca Rady Gminy Bystra-Sidzina, wręczając legitymacje. Wszyscy Jubilaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, drobne upominki, a Jubilatki symboliczną różę. Ks. Kanonik Adam Byrski, Proboszcz Parafii w Bystrej Podhalańskiej, każdej parze Jubilatów osobiście wręczył błogosławieństwo udzielone przez Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, cytując słowa w nim zawarte „Drodzy małżonkowie, wraz z Wami dziękuję Bogu za wielki dar tak wielu lat pożycia małżeńskiego  i proszę, by każdego dnia otaczał Was i wszystkich w Rodzinie swoją ojcowską opieką (…)”.

Dla uczczenia tego wyjątkowego święta miłości, zaufania i wzajemnego oddania, Pan Wójt Stanisław Tempka wzniósł toast za naszych Jubilatów, życząc wszelkiego dobra, do którego okolicznościowy utwór „Sto lat” dołączyła Orkiestra działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej. Orkiestra zagrała również Jubilatom kilka radosnych i skocznych utworów, wprowadzając tym samym wszystkich zebranych w nastrój przepełniony radością.

Z kolei chór dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej pod kierownictwem Pana Marka Kijanki wprowadził wszystkich zebranych na tej uroczystości we wzruszający, a zarazem świąteczny nastrój, poprzez przepiękne wykonanie kolęd  i pastorałek. Uśmiech i radość, goszczące na twarzach naszych Jubilatów, były wyrazem podziękowania za tę uroczystość.

Na zakończenie wszyscy obecni zasiedli do stołu, gdzie czekał poczęstunek, podczas którego Jubilaci Złotych i Diamentowych Godów wspólnie wspominali minione lata, żartowali i dzielili się radościami.

Szanownym Jubilatom raz jeszcze życzymy wszelkiego dobra i miłości, która pozwala przezwyciężyć wszystkie trudy codzienności. Niech ona daje Wam siłę na stawianie kolejnych kroków i wspólną wędrówkę ku szczęściu.

 

 

                                                                                   Miłość mi wszystko wyjaśniła…

 

                                                                                 „Miłość mi wszystko wyjaśniła

                                                                                   Miłość wszystko rozwiązała-

                                                                                   dlatego uwielbiam tę Miłość  

                                                                                   gdziekolwiek by przebywała…”

                                                                                   /Jan Paweł II/

                                                                                                                                (A.B.)

Fot. G. Karkoszka

wtorek, 17 Grudzień, 2019
Powrót na górę