BIP

Koncert akordeonowy w Bystrej

25-08-2015, 09:36 -- Zbigniew Lipka

 

Środowy wieczór  19 sierpnia 2015r.  w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Bystrej pełen był niezwykłych wrażeń muzycznych. Dzięki gościnności księdza proboszcza, w kościele mogła wystąpić  Kameralna Orkiestra Akordeonowa ”Arti Sentemo” ze Szkoły Muzycznej z Radzynia Podlaskiego, pod dyrekcją Pana Zbigniewa Czuryło.

Zarówno Pan Dyrygent jak i utalentowana młodzież grająca w zespole to laureaci wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Podczas koncertu można było usłyszeć  zarówno utwory  wielkich kompozytorów, jak i popularne melodie ludowe. Z akordeonów płynęły dźwięki pięknych arii, polonezów, walców i oberków - przenoszące w czasie i przestrzeni, a nawet przyprawiające o cierpnięcie skóry co bardziej wrażliwych odbiorców. Finałowym utworem była słynna „ Barka”- jak powiedział Pan Dyrygent- „… na zakończenie pięknego dnia …”.

Zespół zatrzymał się u nas wracając z Wadowic. Podczas popołudnia spędzonego na terenie naszej gminy członkowie orkiestry zobaczyli Bystrą i Sidzinę, a  następnie udali się na dalszą część odpoczynku do Zakopanego.

Te odwiedziny  zawdzięczamy  Pani Jadwidze Nicpoń, z Domu Gałka, rodowitej Bystrzance – której syn jest jednym z akordeonistów.

Koncert i pobyt zespołu zorganizowany został przez GOKPTiS Bystra-Sidzina, przy współpracy z parafią w Bystrej i Skansenem w Sidzinie.

(J.Cz.)

 

Poniżej link do galerii zdjęć:

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
Powrót na górę