BIP

Konkurs „Domek z piernika 2022”

03-01-2023, 14:59 -- redaktor

Za nami zakończenie piernikowego konkursu, na który złożono 37 prac – w tym 10 prac grupowych i 27 prac indywidualnych. Pomysłowość, pracowitość oraz różnokolorowość wykonanych domków piernikowych przeszła najśmielsze oczekiwania. Po raz kolejny można było się przekonać, że wyobraźnia dzieci i rodziców nie zna granic, a oddawane prace były tego potwierdzeniem. Zdjęcia wszystkich prac zostały udostępnione na profilu społecznościowym Gminy Bystra-Sidzina oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu. Pod postem i zdjęciami piernikowych domków znalazło się mnóstwo pozytywnych komentarzy i opinii internautów na temat organizowanego konkursu i wykonania złożonych prac. Piernikowe domki można było „na żywo” podziwiać do świąt, na ekspozycji przygotowanej w świetlicy Urzędu Gminy. Później piernikowe budowle odbierane były przez ich autorów, by swoim urokiem cieszyć domy przez cały okres świąteczny.

Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie. Wierzymy, że czas spędzony na wspólnych wypiekach pozwolił jeszcze bardziej zacieśnić rodzinne więzi, a piernikowy zapach nadał niepowtarzalnego klimatu podczas Świąt Bożego Narodzenia.

W związku z tym, że był to jednak konkurs należało wybrać laureatów. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

PRACE  ZBIOROWE

1 miejsce:   grupa "Pszczółki" z Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej,

2 miejsce:  klasa IIB ze Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej ex aequo  Grupa "MISIE” z Przedszkola Publicznego w Sidzinie,

 3 miejsce: Grupa „BIEDRONKI” z Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej.

PRACE INDYWIDUALNE

1 miejsce: Klaudia Gaweł

2 miejsce: Agata Szczerba ex aequo Gabriel Moćko  

3 miejsce:  Kornel Trybuła

WYRÓŻNIENIA: Lena i Filip Elżbieciak, Amelia i Szymon Gałka, Wiktoria Nawara, Sara i Michał Górscy.

Wszystkie złożone prace zostaną nagrodzone. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, cierpliwość i kreatywność przy tworzeniu prac konkursowych.

Informacja o terminie odbioru nagród zostanie udostępniona na stronie organizatora konkursu: Gminnego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Sidzinie

 

wtorek, 3 Styczeń, 2023
Powrót na górę