BIP

Letnia kolonia w ramach międzygminnej współpracy

11-07-2022, 15:14 -- redaktor

 Od 2007 roku jesteśmy gminą partnerską z Kępicami. W ramach współpracy organizujemy m.in. kolonie letnie dla dzieci, dzięki czemu mają one szansę zwiedzać najpiękniejsze zakątki dwóch gmin. W czasie, kiedy młodzież z naszej gminy wyjeżdża na Pomorze, dzieci z Gminy Kępice odwiedzają nasze, górskie okolice.

W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, dla uczniów klas VII i VIII, którzy osiągnęli w roku szkolnym najlepsze wyniki w nauce, zorganizowano wyjazd do Gminy Kępice. Czekało na nich dużo atrakcji. Podczas pobytu odwiedzili przepiękny Szymbark, plażę nad Jeziorem Obłęskim, Czołpino, Gdańsk, Gdynię i Ustkę.

Natomiast uczniowie z  naszej partnerskiej gminy, gościli w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie od 1.07.2022 do 10.07.2022. 

W  czasie kolonii nasi goście zwiedzili Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Odwiedzili także Kraków, gdzie zwiedzili  Wawel, Rynek, Kościół Mariacki oraz Muzeum Lotnictwa. Kolejną atrakcją był spływ przełomem Dunajca do Krościenka. A z racji tego, że przyjechali w góry, nie zabrakło pieszych wypraw. Jednym z punktów wycieczek było schronisko górskie na Hali Krupowej. Zdobyta została też ”Królowa Beskidów” – Babia Góra, a także Gęsia Szyja w Tatrach.  Dużą atrakcją była zabawa w parku rozrywki Energylandia w Zatorze oraz zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie. Uczestnicy kolonii zaliczyli też wyjazd na basen w Naprawie i odwiedzili Skansen – Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie.

Pod koniec pobytu spotkali się z Wójtem naszej gminy, Panem Stanisławem Tempką, który wyraził zadowolenie z udanej międzygminnej współpracy, czego efektem jest m.in. organizacja letnich wyjazdów dla dzieci. Podczas spotkania, Wójt podkreślił  znaczenie współpracy między naszymi gminami i wyraził  gotowość do  wspierania inicjatyw  jej intensyfikacji.

Fot. SP w Sidzinie

 

poniedziałek, 11 Lipiec, 2022
Powrót na górę