BIP

Maseczki obowiązkowe od 16 kwietnia

15-04-2020, 14:22 -- redaktor

Od czwartku, 16 kwietnia w całej Polsce będzie konieczne zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Nakaz obowiązywać ma podczas przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, w placówkach handlowych i na targowiskach.  Obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczy też środków publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdów samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Zakrywanie ust i nosa będzie też wymagane na terenach zielonych i leśnych,  m.in. na terenie parkingów leśnych czy też miejsc postoju pojazdów.

Dla mieszkańców naszej gminy, dzięki społecznej akcji szycia maseczek ochronnych organizowanej przez OSP w Sidzinie, bezpłatne maseczki dostępne są w punktach handlowych, aptekach, składach budowlanych, urzędach pocztowych, filiach banku  zlokalizowanych na terenie Gminy Bystra-Sidzina.

Druhowie z OSP w Sidzinie monitorują punkty dystrybucji i sukcesywnie uzupełniają ewentualne braki.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w akcję: druhom z OSP, licznym mieszkankom Bystrej Podhalańskiej i Sidziny, które szyją maseczki oraz osobom i firmom przekazującym materiały i środki na zakup materiałów potrzebnych do ich wykonania. 

Fot. OSP w Sidzinie

środa, 15 Kwiecień, 2020
Powrót na górę