BIP

„Między dawnymi a nowymi czasy”

14-08-2018, 14:55 -- Anna Nieużytek

Już  po raz dziesiąty mogliśmy spotkać  się na  plenerowej imprezie „Między dawnymi a nowymi czasy” organizowanej przez Stowarzyszenie „Tradycja i Natura”, przy współudziale Skansenu – Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie.  Impreza odbyła się  tradycyjnie w sierpniu, przy pięknej słonecznej pogodzie. 

Kto lubi rękodzieło artystyczne i ludowe mógł zobaczyć przepiękne koronki, obrazy malowane na desce i płótnie, kwiaty z bibuły, wyroby wikliniarskie, biżuterię ręcznie wykonaną.

Dzieci mogły udekorować głowy wiankami witymi z żywych polnych kwiatów, pomalować buźki, a także uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach.  Niepowtarzalną atrakcją dla dzieci były owieczki i króliczki z gospodarstwa rolnego z Bystrej Podhalańskiej.

Na stoiskach kulinarnych można było skosztować pyszne domowe ciasta, tradycyjne zupy i inne tradycyjne domowe specjały.

Niezawodne panie z Sidziny - mama córką - przypomniały tym razem stary zwyczaj straszenia dzieci przez „bobo”. Zaprezentowały też wyśmienite specjały kuchni włoskiej.

A wszystko to miało miejsce w pięknej scenerii  Skansenu w Sidzinie. Różnorodne stoiska przygotowali członkowie Stowarzyszenia „Tradycja i Natura”.  Imprezę uświetnił zespół „Walor”, wykonując wpadającą w ucho muzykę biesiadną i ludową. (J.T.)

wtorek, 14 Sierpień, 2018
Powrót na górę