BIP

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

12-03-2024, 12:06 -- redaktor

4 marca 2024 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej o godzinie 9.00, odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach brało udział dwunastu uczniów szkół podstawowych z Bystrej Podhalańskiej i ze Sidziny. Młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe, tj.:

I grupa wiekowa – szkoły podstawowe, klasy  I-IV

 1. Krystian Adamiec – Szkoła Podstawowa Bystra Podhalańska,
 2. Dawid Błachut  -  Szkoła Podstawowa Bystra Podhalańska,
 3. Sebastian Adamiec - Szkoła Podstawowa Bystra Podhalańska,
 4. Kacper Gałka – Szkoła Podstawowa Sidzina,
 5. Wiktor Staszczak - Szkoła Podstawowa Sidzina,
 6. Dawid Palowski-  Szkoła Podstawowa Sidzina,

II grupa wiekowa – szkoły podstawowe, klasy V-VIII

 1. Jakub Drobny  – Szkoła Podstawowa Bystra Podhalańska,
 2. Kacper Wójciak – Szkoła Podstawowa Bystra Podhalańska,
 3. Patryk Bachut – Szkoła Podstawowa Bystra Podhalańska,
 4. Karol Talapka -  Szkoła Podstawowa Sidzina,
 5. Kacper Gałka -  Szkoła Podstawowa Sidzina,
 6. Jakub Gałka -  Szkoła Podstawowa Sidzina,

Eliminacje zostały przeprowadzone w formie pisemnej i ustnej, dzięki którym wyłoniono  zwycięzców,  przechodzących do eliminacji powiatowych. Są to uczniowie, którzy zajęli kolejno dwa z pierwszych miejsc, w dwóch wyżej wymienionych grupach wiekowych. Serdecznie gratulujemy zatem : Dawidowi Palowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie i Dawidowi Błachutowi ze Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej z I-szej grupy wiekowej, jak również:  Karolowi Talapce ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie i Jakubowi Drobnemu ze Szkoły Podstawowej w Bystrej Podhalańskiej, którzy będą reprezentowali w dalszym współzawodnictwie II-gą grupę wiekową.

Równie serdecznie gratulujemy uczniom, którzy zajęli  trzecie miejsca na podium, a byli to: Kacper Gałka i Jakub Gałka ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie. Przedstawiciele jury: młodszy kapitan Arkadiusz Kachel, młodszy kapitan Grzegorz Lipka, druh Roman Kudzia oraz druh Karolina Szpak, a także przedstawiciel gminy - inspektor Agata Gaweł, wraz wójtem gminy panem Stanisławem Tempką, wspólnie podziękowali i pogratulowali wszystkim uczestnikom eliminacji, zgodnie twierdząc, iż poziom wykazanej wiedzy przez przedstawicieli młodzieży naszej gminy jest imponująco wysoki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki sponsorowane przez Gminę Bystra-Sidzina, jak również brali udział w niewielkim poczęstunku.

Z niecierpliwością oczekujemy eliminacji powiatowych i mocno trzymamy kciuki za naszych chłopaków. (A.G.) Fot. A. Gaweł

 

wtorek, 12 Marzec, 2024
Powrót na górę