BIP

Oczyszczacze powietrza w salach przedszkolnych

11-10-2018, 14:08 -- Anna Nieużytek

Informujemy, że do przedszkoli z terenu naszej Gminy zostały przekazane nieodpłatnie oczyszczacze powietrza. Będą one zapewniały czyste powietrze w pomieszczeniach, w których najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy spędzają po kilka godzin dziennie. Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Oczyszczacze, które stanęły w przedszkolach, są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je m.in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie.

W przedszkolach odbyły się również akcje edukacyjne, które dotyczyły ochrony powietrza. Dzieci poznały przyczyny zanieczyszczenia powietrza oraz dowiedziały się jakie skutki ze sobą niesie palenie śmieci. W formie zabaw nauczyły się jak segregować odpady a także co robić, aby dbać o stan powietrza, którym oddychają.

 

czwartek, 11 Październik, 2018

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
Powrót na górę