BIP

„Odblaskowa Szkoła”

27-10-2023, 09:18 -- redaktor

Jak co roku Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego z Bystrej Podhalańskiej, bierze udział w konkursie pt. „Odblaskowa Szkoła”. Mając na uwadze w pierwszej kolejności bezpieczeństwo uczniów, zostały zorganizowane poszczególne akcje, którymi warto się pochwalić.

Placówkę odwiedzili bardzo ważni goście - panowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej. Dzieci chętnie wysłuchały strażaków, którzy przekazali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze o zmierzchu. Panowie chętnie opowiedzieli o swojej pracy oraz szczegółowo pokazali mundury, w których pracują na co dzień. Największą atrakcją dla dzieci okazało się przymierzanie hełmu strażackiego. Pamiętajmy o zachowaniu wszelkiej ostrożności podczas korzystania z jezdni oraz o noszeniu elementów odblaskowych.

Odbyło się również  spotkanie profilaktyczno - edukacyjne z panami policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności zakładania elementów odblaskowych. Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci podczas korzystania z jezdni. Omówili zasady bezpieczeństwa w trakcie spacerów, jazdy rowerem czy na hulajnodze. Zwrócili szczególną uwagę na zakładanie elementów odblaskowych o zmroku. Na koniec spotkania, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Został zorganizowany także „ODBLASKOWY POKAZ MODY”. Uczniowie klas 1-3, zaprezentowali swoje piękne, odblaskowe kreacje na profesjonalnym wybiegu. Tuż po modzie wielką frajdą była dyskoteka odblaskowa.

Dodatkowo,  uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami, przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek piękny występ, dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz  przypominający jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe. (A.M.) Fot. SP w Bystrej Podhalańskiej

 

piątek, 27 Październik, 2023
Powrót na górę