BIP

Ojcze Święty – pamiętamy!

18-05-2020, 16:18 -- redaktor

 

OJCZE ŚWIĘTY, PAMIĘTAMY!!!18 maja 2020 r. przypada 100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II. Pomimo, że 2 kwietnia tego roku minęła 15 rocznica Jego śmierci, nadal jest obecny w naszym życiu poprzez spuściznę, którą nam pozostawił.

Był jedną z najważniejszych postaci XX wieku. Jego świadectwo życia porusza miliony ludzi na całym świecie i jest nadal inspiracją do wytężonej pracy na wielu płaszczyznach: społecznych, kulturowych i religijnych.

Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy możliwość korzystać z bogactwa nauki, którą dzielił się za życia, i z tego, że nadal możemy czerpać z jej obfitości.

Symbolem naszej ogromnej wdzięczności za życie i pontyfikat Świętego Jana Pawła II jest wzniesiony w 2005 roku na terenie Sidziny pomnik ku Jego pamięci.

Ze wspomnień ks. kard. Stanisława Dziwisza:

"Mieć taką osobowość, takiego Papieża, to pozostaje tylko podziękowanie Opatrzności Bożej, a także Kościołowi, który postawił na Karola Wojtyłę. Widziałem Jego talenty, był to człowiek niesłychanie utalentowany – był poetą, aktorem, teologiem, filozofem, ale przede wszystkim był człowiekiem świętym…”

Sidzina 2013 rok,

Sidzina 2013 rok,

Bystra 1962 rok,

Sidzina 1968 rok,

poniedziałek, 18 Maj, 2020
Powrót na górę