BIP

Plan rozmieszczenia biur w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina

01-12-2023, 13:53 -- redaktor

Celem łatwiejszej orientacji, szybszego dostępu klientów do konkretnych stanowisk pracy oraz możliwości sprawdzenia dostępności siedziby Urzędu Gminy Bystra-Sidzina dla osób z niepełnosprawnościami, publikujemy opracowany plan budynku głównego oraz budynku „B”, gdzie mieści się siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Stanu Cywilnego. 

Urząd gminy pracuje w poniedziałki od 8:00 do 16:00, a od wtorku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00. Do budynku prowadza schody bezpośrednio z chodnika przy drodze głównej. Z miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych można skorzystać wjeżdżając przed budynek obok wejścia na pocztę. Znajduje się tu winda umożliwiająca dostęp do siedziby gminy na piętrze budynku. Aby użyć windy należy  nacisnąć przycisk na zewnątrz, co umożliwi otwarcie drzwi. Wjeżdżając na piętro należy cały czas trzymać przycisk ze wskazanym numerem kondygnacji. Z tyłu budynku znajduje się dodatkowe wejście z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, które prowadzi do sali obrad Urzędu Gminy. Przy tylnym wejściu skorzystać można z pętli indukcyjnej, połączonej bezpośrednio z sekretariatem. Przy tym wejściu znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Obok głównej siedziby Urzędu Gminy znajduje się budynek „B” (dawny ośrodek zdrowia), obok którego wyznaczone zostało miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do mieszczącego się w budynku - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - można dostać się schodami lub podjazdem. W przedsionku, po lewej stronie znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W dalszej części znajdują się biura  obsługujące klientów. Na wyposażeniu GOPS jest przenośna magnetyczna pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących i słabo słyszących. W tym samym budynku znajduje się Urząd Stanu Cywilnego, do którego prowadzi odrębne wejście z zewnątrz obiektu. Załatwić tam można m.in. sprawy związane z zameldowaniem oraz złożeniem wniosku o wydanie dowodu osobistego. (A.N.)

 

piątek, 1 Grudzień, 2023
Powrót na górę