BIP

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!

24-04-2023, 15:44 -- redaktor

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!

W przeprowadzonej na terenie gminy Bystra-Sidzina akcji pod nazwą Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!  udział wzięli pracownicy urzędu wraz z przedstawicielami Rady Gminy oraz Skansenu w Sidzinie. Do sprzątania dołączyły także dzieci i młodzież wraz z nauczycielami z placówek oświatowych: szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy.

Przeprowadzona akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych, turystycznych i leśnych. W naszej gminie jest to również duży, zauważalny problem. Podczas sprzątania pobocza drogi powiatowej, ilość wyrzuconych odpadów jest niebagatelna, a ich rodzaj wręcz zaskakuje. Przejeżdżając samochodami po drogach powiatowych, często nie zauważamy wyrzuconych na pobocze odpadów. W całej okazałości, pokazują się one jednak podczas pieszej wędrówki. Dla zobrazowania skali tego zjawiska, jako przykład można podać, że na kilkukilometrowym odcinku wzdłuż drogi powiatowej zebrano ponad 60 worków odpadów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji oczyszczania terenu naszej gminy i jednocześnie prosimy mieszkańców o zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania i  uświadamianie tych, którzy śmiecąc, nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele swoją beztroską i bezmyślnością wyrządzają zła w naszym wspólnym środowisku.(A.Sz.) Fot. J. Mazur

 

poniedziałek, 24 Kwiecień, 2023
Powrót na górę