BIP

"Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę"

25-04-2022, 14:29 -- redaktor

29 kwietnia br. na terenie gminy Bystra-Sidzina odbędzie się akcja pod nazwą “Posprzątajmy Małopolskę na wiosnę”.

Akcja ma na celu zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych, turystycznych oraz w polskich lasach. Jeszcze nigdy środowisko nie potrzebowało naszej pomocy tak bardzo jak teraz. A ponieważ wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego naszymi działaniami chcemy zainspirować mieszkańców do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy.

Osoby chcące wziąć udział w akcji, prosimy o zebranie się w piatek 29 kwietnia o godzinie 8.30 przy kapliczce na Binkówce w Sidzinie.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji promującej ekologię.

#posprzątajznamimałopolskę

#sprzątaMYmałopolskę

Wiosenne dni zmobilizowały mieszkańców do krytycznego spojrzenia na zaśmiecone pobocze przy drodze powiatowej na terenie naszej gminy. Wiele osób z oburzeniem zauważyło walające się butelki, puszki czy też inne plastikowe śmieci. Niestety śmieci nie pojawiają się w tych miejscach nagle i niespodziewanie – są świadomie i z premedytacją wyrzucane przez być może nielicznych, za to skutecznie psujących gminny krajobraz, przejezdnych. Skutki takich zachowań nie pozostały bez odzewu - w ostatnich dniach na terenie gminy w rejonie Wielkiej Polany miała miejsce akcja sprzątania, zainicjowana przez samych mieszkańców. W efekcie zebrano ponad 60 worków odpadów – butelek, papierów, szkła, zniszczonych przedmiotów codziennego użytku. Dziękujemy inicjatorom akcji oraz mieszkańcom rejonu Wielkiej Polany i wszystkim mieszkańcom, którzy podejmują podobne inicjatywy. Mamy nadzieję, że efekty ich pracy utrzymają się jak najdłużej!

 

poniedziałek, 25 Kwiecień, 2022
Powrót na górę