BIP

Poświęcenie samochodu OSP w Sidzinie

12-05-2023, 14:55 -- redaktor

3 maja strażacy OSP Sidzina obchodzili święto swojego patrona św. Floriana. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji strażaków i ich rodzin sprawowana przez proboszcza ks. Józefa Bafię. Po mszy św. nastąpiło poświęcenie zakupionego przez Gminę Bystra- Sidzina samochodu gaśniczego MAN , który zastąpił wysłużonego już Stara. Kolejnym punktem uroczystości była modlitwa za zmarłych strażaków oraz odegranie przez Orkiestrę Dętą OSP Sidzina marsza żałobnego dla ich upamiętnienia. Po przeformowaniu pododdziału w kolumnę marszową przy dźwiękach marsza, przemaszerowano do remizy OSP Sidzina, gdzie nastąpiło przywitanie gości i wręczenie odznaczeń.

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został dh. Janusz Chorążak

Odznaką honorową  Zasłużony dla Pożarnictwa Powiatu Suskiego odznaczono:

- Wójta gminy Bystra- Sidzina a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP- dh. Stanisława  Tempkę

-dh Józefa Maja

- dh Józefa Trzopa.

Natomiast 6 maja podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka w Makowie Podhalańskim odznaczono Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza prezesa OSP Sidzina dh. Józefa Stramka.

Odznaczonym jeszcze raz gratulujemy, a wszystkim strażakom i ich rodzinom dziękujemy za okazany trud poświęcenie i zaangażowanie w działalność operacyjną, społeczną i kulturalną. (G.L.) Fot. J. Motor

 

piątek, 12 Maj, 2023
Powrót na górę