BIP

Przewodnicy PTTK dzieciom

27-02-2020, 13:02 -- redaktor

Nieprzerwanie od kilku lat Koło Przewodników Turystycznych Oddziału PTTK Rabka Zdrój, uczestniczy w akcji „Przewodnicy PTTK dzieciom”.

Z uwagi na przypadającą w roku 2020 setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła, dzieci z Przedszkola Publicznego Sidzinie, pod przewodnictwem Tadeusza Uczniaka, udały się na wycieczkę „Śladami św. Jana Pawła II po Sidzinie”. Przewodnik, przybliżył dzieciom postać Świętego, wskazując miejsca i związane z nimi zdarzenia, w których uczestniczył kardynał Karol Wojtyła (w kościele kardynał Karol Wojtyła udzielał Sakramentu Bierzmowania, dokonał koronacji Matki Boskiej Sidzińskiej, na Wielkiej Polanie odwiedzał uczestników oazy, brał udział w uroczystościach z okazji 100 rocznicy śmierci ks. Wojciecha Blaszyńskiego - Apostoła Podhala,  a także wędrował okolicznymi szlakami turystycznymi).

Od kościoła dzieci przeszły do pomnika św. Jana Pawła, tu zaznajomione zostały z pracą przewodnika, który przybliżył im postać   Świętego Jana Pawła i Jego związek z Sidziną. Dzięki Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Promocji Turystyki i Sportu, dzieci zostały przewiezione autokarem, do Muzeum Kultury Ludowe j- Skansenu w Sidzinie. Tam przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. Podczas gdy, jedna grupa zwiedzała zabytkowe obiekty skansenu, druga w tym czasie, pod czujnym okiem pani Dyrektor skansenu Jadwigi Czarnej i przewodniczki Danuty Tempki, przygotowywała ciasto i wypiekała tradycyjne placki na blasze, zwane „rusokami”. (T.U.)

Fot. Skansen- MKL

czwartek, 27 luty, 2020

Dodaj komentarz

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
Powrót na górę