BIP

Puchar w wojewódzkim finale turnieju BRD

25-05-2022, 13:14 -- redaktor

Puchar w wojewódzkim finale turnieju BRD

11 i 12 maja 2022 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim odbył się wojewódzki finał XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W Turnieju udział wzięli zwycięzcy eliminacji powiatowych z województwa małopolskiego.  12 maja startowało 21 trzyosobowych drużyn w grupie starszej, w tym reprezentujący powiat suski uczniowie z Sidziny.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje:

- test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań,

- jazda rowerem po torze przeszkód,

- jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji generalnej grupy II – starszej nasza drużyna w składzie: Amelia Jaromin, Szymon Sułocha i Mikołaj Kudzia zajęła III miejsce. Jest to najwyższa lokata odnotowana spośród wszystkich startów naszych reprezentacji szkolnych i gminnych. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej Szymon Sułocha zdobył wysokie III miejsce.

Uczniowie otrzymali nagrody i puchar oraz dyplomy ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty  w Krakowie, PZM Oddział w Krakowie oraz firmę Gomar Stal.

Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej: naczelnikowi  nadkomisarzowi Grzegorzowi Sikorze, aspirantowi sztabowemu Tadeuszowi Gackowi oraz starszemu aspirantowi Sebastianowi Gracjaszowi dziękujemy za okazaną życzliwość i wsparcie udzielonej naszej drużynie. (T.G.)

Fot. T.Gwiżdż

 

środa, 25 Maj, 2022
Powrót na górę