BIP

Szkolny festyn w Bystrej

12-06-2014, 12:08 -- Barbara Dudek

 

08.06.2014 r. przed budynkiem Zespołu Szkół w Bystrej odbył się festyn szkolny, na którym uczniowie prezentowali swój dorobek artystyczny.

Impreza została zorganizowana przez Nauczycieli i Rodziców we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Bystrej. Przy słonecznej pogodzie dzieci miały okazję do wspaniałej zabawy, w czasie której korzystały z urządzeń rekreacyjnych tj. karuzeli, kuli wodnych, zamku dmuchanego i strzelnicy.

Miejscowi przedsiębiorcy i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  całkowicie pokryli koszty wypożyczenia sprzętu, co sprawiło dzieciom wiele radości. Ciekawy program przyciągnął całe rodziny, które w sposób zdrowy i atrakcyjny spędziły niedzielne popołudnie.

Ważnym akcentem tegorocznego spotkania było bezpieczeństwo, zarówno dzieci jak i dorosłych. Wszyscy mieli możliwość poznania trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka oraz podziwiania sprzętu i wyposażenia samochodów ratowniczo-gaśniczych. Zebranym przekazano informacje o włączeniu się Zespołu Szkół do konkursu „Odblaskowa Gmina”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez wyposażenie uczniów w ulotki informacyjne i odblaski.

 

 

Powrót na górę