BIP

Upowszechnianie sportów zimowych w Gminie Bystra-Sidzina

17-02-2021, 11:26 -- redaktor

Gmina Bystra-Sidzina  przystąpiła do realizacji projektu „Nauka jazdy na nartach dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bystra-Sidzina” mającego na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy  Bystra-Sidzina w ramach zajęć pozalekcyjnych, poprzez aktywną rekreację ruchową, promocję bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz jazdę w kasku.  Programem zostało objętych 40 dzieci szkół podstawowych z terenu gminy. W ramach programu zostaną zorganizowane 4 wyjazdów na stok narciarski w Spytkowicach. Każde dziecko będzie uczestniczyło w 16 godzinnym cyklu nauki jady na stoku. 

Wyjazdy odbywać się będą w okresie od 19.02.2021 r. do 27.02.2021 r. Uczniowie w ramach projektu zapewniony mają dowóz na stok narciarski, karnety wstępu na wyciąg, wyposażeni są w kompletny sprzęt narciarski ( narty, buty, kijki i kaski) oraz są ubezpieczeni. Zajęcia prowadzić będą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa, a opiekę podczas przejazdu na stok, pobytu na stoku oraz powrotu do szkoły zapewnią nauczyciele- opiekunowie.

Uczniowie nabędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach zjazdowych na stokach o różnym nachyleniu i w różnych warunkach śniegowych. Nabędą umiejętności bezpiecznego upadania  i podnoszenia się, umiejętność samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim oraz umiejętność pokonywania trasy slalomu. Uczniowie zostaną zaznajomieni z koniecznością dbania o stan techniczny sprzętu narciarskiego. Ponadto, podczas zajęć poruszana będzie  tematyka związana z zasadami bezpieczeństwa na stoku, ze szczególnym uwzględnieniem posiadania odpowiednio dobranego kasku. (B.C.)

środa, 17 luty, 2021
Powrót na górę