BIP

Wiedeńskie Jarmarki Bożonarodzeniowe

17-12-2019, 11:10 -- redaktor

 

Wiedeń to wspaniałe europejskie miasto pełne cudownych zabytków. Od połowy listopada do Świąt Bożego Narodzenia najpiękniejsze wiedeńskie place przemieniają się w czarujące Jarmarki Bożonarodzeniowe. W powietrzu unosi się zapach świątecznych wypieków, gorącego ponczu i prażonych migdałów. Stare miasto i ulice handlowe są udekorowane kolorowymi lampkami, które nadają miastu świąteczny nastrój.

Mieszkańcy naszej gminy mogli przekonać się o tym osobiście dniu 23 listopada, podczas zorganizowanego przez GOKPTiS  wyjazdu do Wiednia. Zainteresowanie wycieczką było tak duże, że 14 grudnia ponownie nasi mieszkańcy mieli możliwość podziwiać wiedeńskie zabytki i urokliwe jarmarki bożonarodzeniowe.

Kulturalno-bożonarodzeniowy jarmark  w Wiedniu zachwyca imperialnym tłem, a po Bożym Narodzeniu zamienia się w Jarmark Noworoczny. Na tym nastrojowym jarmarku można znaleźć produkty tradycyjnego rzemiosła, ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, wysłuchać świątecznych koncertów i bogatego programu dla dzieci połączonego z warsztatami bożonarodzeniowymi. Wioska bożonarodzeniowa pod Pałacem Belwederskim zachwyca odwiedzających swoim barokowym stylem. Jedyny w swoim rodzaju park pałacowy zmienia się w imponujący jarmark bożonarodzeniowy z wysokiej jakości wyrobami rękodzielniczymi oraz smakołykami. (T.T.)

 

Fot. T. Turowska,

wtorek, 17 Grudzień, 2019
Powrót na górę