BIP

Wielkie sprzątanie w Gminie Bystra-Sidzina

22-04-2015, 11:40 -- Barbara Dudek

 

Już wydawało się, że społeczne akcje w dzisiejszych czasach są niemożliwe do realizacji. Każdy jest zabiegany, ma jakieś sprawy do załatwienia. Ale są jeszcze mieszkańcy w naszych miejscowościach, którzy potrafią się zorganizować. Tak stało się na Wielkiej Polanie:  16 i 20 kwietnia br., bez względu na wiek mieszkańcy zebrali się i uprzątnęli śmieci wzdłuż drogi powiatowej - około 3 km odcinek od granicy z Zubrzycą do Bińkówki. Zebrano niebagatelną ilość, bo prawie 200 worków śmieci! Na uznanie zasługuje skala przedsięwzięcia, w której wzięło udział 25 osób.

Przypomnijmy, że podobną akcję sprzątania zorganizowali jakiś czas temu młodzi ludzie również w Bystrej.

 

Postawy proekologiczne są również kształtowane wśród dzieci i młodzieży, poprzez włączanie ich w coroczną akcję „Sprzątania świata”, która w tym roku na terenie Gminy Bystra-Sidzina zorganizowana została w dniu 16 kwietnia br.  Uczestniczyli w niej przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. Każda klasa sprzątała wcześniej wyznaczony teren wsi. W trakcie zbiórki śmieci dzieci i młodzież zaopatrzeni zostali w 1200 szt. rękawiczek i 250 szt. worków na śmieci. W akcji „Sprzątanie świata” wzięło udział ponad 700 uczniów, około 260 przedszkolaków i 61 nauczycieli- opiekunów. Dzieci i młodzież sprzątała teren wokół przedszkoli, szkół, cmentarzy, kościołów, wzdłuż dróg i potoków, a także na szlakach turystycznych. Wywóz zebranych śmieci zapewnił Urząd Gminy.

Dziękujemy mieszkańcom Wielkiej Polany za inicjatywę, oraz uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję „Sprzątania świata”.  Podziękowania należą się także każdemu, kto dba o porządek na terenie naszej gminy. Takie działania są godne naśladowania.

Poniżej link do galerii zdjęć z akcji "Sprzątanie świata" oraz akcji zorganizowanej przez mieszkańców Wielkiej Polany:

Powrót na górę