BIP

Wizyta strażaków w Przedszkolu

25-07-2013, 18:36 -- ed_root

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu gościli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej . Punktualnie o godzinie 10.00 do ogrody przedszkolnego wjechały dwa wozy bojowe.

Najpierw nasi goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Dzieci, szczególnie te najmłodsze słuchały uważnie, bo dla nich było to pierwsze spotkanie ze strażakami. Starsze zasypały gości szczegółowymi pytaniami. o przyczyny pożarów, o wypadki samochodowe i o właściwe zachowanie się w sytuacjach zagrożenia. Następnie Strażacy zademonstrowali dzieciom zestaw do ratownictwa przedmedycznego, pompy, pilarki do drzewa, aparaty tlenowe i nożyce do cięcia blachy samochodowej. Na koniec strażacy pokazali zachwyconym dzieciom działanie węża strażackiego. Strażacy obdarowali nasze dzieci słodyczami. Po pokazie przedszkolaki podziękowały strażakom za wizytę i już zaprosiły na kolejna za rok. Za wizytę w naszym przedszkolu dziękujemy druhom : M.Błachutowi, M.Drobnemu, E. Wójciakowi- tacie Kacperka , Sz.Jarominowi i T.Porszke. M.D.

Powrót na górę