BIP

XV Zawody Strzeleckie Władz Samorządowych

07-09-2023, 14:10 -- redaktor

W środę, 6 września Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju zorganizował XV Zawody Strzeleckie Władz Samorządowych.  Rywalizacja odbyła się na strzelnicy sportowej w Suchej Beskidzkiej. 

Podczas zawodów, uczestnicy rywalizowali zarówno w kategorii rad miast i gmin, jak i pracowników samorządowych. Strzały oddawane były z pozycji leżącej, gdzie uczestnicy używali karabinka TOZ 14 z otwartymi przyrządami celowniczymi, mając za cel tarcze umieszczone w odległości 25 metrów. Każdy zawodnik oddał dziesięć strzałów, które były oceniane indywidualnie, natomiast końcowy wynik drużyny był sumą punktów wszystkich trzech członków.

Urząd Gminy Bystra-Sidzina reprezentowany był przez panie: Katarzynę Merdę, Agatę Gaweł i Agnieszkę Ferdynus. W zawodach zdobyły183 punkty, dzięki czemu zajęły III miejsce. Natomiast w skład przedstawicieli Rady Gminy weszli radni: Krzysztof Drobny, Bogusław Mazur i Jan Pieczara. Panowie zgromadzili na swoim koncie 188 punktów, a co za tym idzie, wywalczyli II miejsce w swojej kategorii.   

Ideą zawodów jest sportowa rywalizacja, która ma przyczyniać się do budowania lepszej współpracy między samorządami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. (A.N.) Fot. B. Mazur

 

czwartek, 7 Wrzesień, 2023
Powrót na górę