BIP

ZŁOTE GODY W GMINIE BYSTRA-SIDZINA

15-07-2022, 15:01 -- redaktor

                                       ZŁOTE GODY W GMINIE BYSTRA-SIDZINA

   „ Kochać, to najtrudniejsze z zadań człowieka (…) Najtrudniejszy jego egzamin”

                                                                                                                                     ( R.M. Rilke)

Złoto ma w naszej kulturze szczególne znaczenie. To nie tylko symbol bogactwa, ale także miłości i nieskończoności. Nic więc dziwnego, że to właśnie tym kolorem określa się pięćdziesięciolecie harmonijnego pożycia małżeńskiego.

W dniu 14 lipca 2022 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bystrej Podhalańskiej  w serdecznej i ciepłej atmosferze gościliśmy dziesięć z czternastu par małżeńskich naszej gminy, które w ubiegłym roku obchodziły swój jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Tak zacny jubileusz to rzecz wyjątkowa i niepowtarzalna, nie każdemu przez los zesłana. „Szanowni Jubilaci, dzisiaj jesteście najlepszym świadectwem i drogowskazem dla młodych pokoleń, także i dla mnie”. Tymi słowami, będącymi wyrazem ogromnego szacunki i podziwu dla trwałości związku małżeńskiego, przywitał Szanownych Jubilatów Wójt Gminy Pan Stanisław Tempka. Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Agnieszka Basiura, słowami skierowanymi do Jubilatów, dała wyraz pełnego uznania i zaszczytu wspólnego świętowania tak pięknego jubileuszu, jakim są Złote Gody. Uśmiech i zadowolenie na twarzach zacnych Jubilatów był największą nagrodą.

Codzienny małżeński trud, poświęcenie dla rodziny i trwałości związku małżeńskiego zostały docenione przez najwyższe władze państwowe naszego kraju – w dowód uznania Jubilatom zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tak wiele wspólnych lat to powód do dumy i okazja do wyjątkowych uroczystości.

Podniosłego aktu dekoracji medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Pan Stanisław Tempka w towarzystwie  Przewodniczącego Rady Gminy Pana Krzysztofa Drobnego, który  wręczał legitymacje. Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, drobne upominki, natomiast Jubilatkom wręczono kwiaty.

Oficjalna część uroczystości zakończyła się poczęstunkiem, podczas którego Wójt Gminy wzniósł toast, życząc Jubilatom zdrowia, pogody ducha i ciepła rodzinnego.

Pary obchodzące 50-lecie, czyli „Złote Gody” to państwo:

Stanisława i Andrzej Szewczykowie

Krystyna i Jan Bednarzowie

Teresa i Marian Gałkowie

Aniela i Andrzej Harwatkowie

Józefa i Kazimierz Kowalczykowie

Rozalia i Józef Lipkowie

Agnieszka i Władysław Małysowie

Wiesława i Bolesław Matyasikowie

Krystyna i Stanisław Michałkowie

Teresa i Jan Motorowie

Maria i Jan Nieużytkowie

Janina i Stanisław Peliwowie

Maria i Andrzej Stachnowie

Aleksandra i Jan Staszczakowie

 

Szanownym Jubilatom raz jeszcze życzymy wszelkiego dobra, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat. (A.B.)

Zdjęcia pod linkiem:

https://www.bystra-sidzina.pl/zlote-gody-14072022-r

                               

Photo (c) Grzegorz Karkoszka

 

piątek, 15 Lipiec, 2022
Powrót na górę