BIP

Zmiany w Filii Biblioteki Publicznej w Bystrej Podhalańskiej

02-11-2023, 12:02 -- redaktor

26 października 2023 r. siedziba Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrej Podhalańskiej stała się przestrzenią sympatycznej uroczystości. Po 41 latach czynnego życia zawodowego przeszła na emeryturę, pani Grażyna Sutor. Swoją wiedzą, życzliwością i wrażliwością na drugiego człowieka doskonale wypełniała powierzone obowiązki.

Pracę rozpoczęła 1 listopada 1982 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Jordanowie, Filii w Bystrej Podhalańskiej, jako bibliotekarz. Zmiany organizacyjne biblioteki, to kolejne okresy zatrudnienia w nowych jednostkach. Gdy powstała Gmina Bystra - Sidzina w 1992 r. pracowała w Urzędzie Gminy Bystra-Sidzina, jako kierownik w Wiejskiej Bibliotece w Bystrej Podhalańskiej.  Od 2001 w Gminnym Ośrodku Kultury Promocji Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina w Sidzinie na stanowisku kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrej z Filią w Sidzinie. Do 2005 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bystrej Podhalańskiej jako kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrej z Filią w Sidzinie. W okresie od 2005 roku do 2016 roku sprawowała funkcje kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Bystrej. Od 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sidzinie z Filią w Bystrej Podhalańskiej na stanowisku starszy bibliotekarz.

W spotkaniu  podsumowującym pracę zawodową, zorganizowanym przez panią Grażynę wzięli udział: Wójt Gminy, pan Stanisław Tempka wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Dyrektor Muzeum Kultury Ludowej w Sidzinie pani Jadwiga Czarny, Dyrektor GOKPTiS Bystra-Sidzina pani Teresa Turowska, Dyrektor GOPS pani Jadwiga Siepak z pracownikami, Dyrekcja Szkoły Podstawowej pan Marek Drobny i pani Dorota Kowalik wraz z nauczycielami i pracownikami, Dyrektor GBP Pani Małgorzata Wiertelczyk wraz z pracownikami,  wychowawca Świetlicy Środowiskowej pani Lucyna Marfiak a także czytelnicy biblioteki.

O tym, jak ciężko jest żegnać się z biblioteką mówiła sama pani Grażyna, dziękując wszystkim za przybycie i długoletnią współpracę.

Serdecznie dziękujemy pani Grażynie Sutor za wieloletnią współpracę i zaangażowanie w popularyzację czytelnictwa oraz upowszechniania kultury słowa. Składamy wyrazy uznania za dobrą pracę oraz za serdeczność, z jaką podchodziła do czytelników. Życzymy zdrowia, pomyślności, spełnienia wszystkich planów oraz zamierzeń związanych z nowym okresem życia.           

Na stanowisko bibliotekarki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sidzinie Filii w Bystrej Podhalańskiej, została powołana pani Elżbieta Wójtowicz, która posiada doświadczenie zawodowe w pracy bibliotekarza.

 (M.W.; E.W.) fot. GPB

 

czwartek, 2 Listopad, 2023
Powrót na górę