BIP

Stowarzyszenie "Tradycja i Natura"

Logo Stowarzyszenia Tradycja i Natura Bystra-Sidzina

Stowarzyszenie "Tradycja i Natura"

Stowarzyszenie "Tradycja i Natura" w Bystrej-Sidzinie powstało w 2002 r. Obecnie liczy 63 członków. Skupia ono miłośników tradycji i dziedzictwa kulturowego, zajmuje się zachowaniem i kultywowaniem rodzimej tradycji, zwyczajów, mowy, własnego stylu życia i kultury, promowaniem rodzimego rękodzieła i tradycyjnych produktów lokalnych (szczególnie syrka i kołoca sidzińskiego). Prezentuje rodzimą twórczość ludową i tradycyjne produkty przy okazji różnych imprez kulturalnych.

Stowarzyszenie "TiN" w Bystrej-Sidzinie organizuje cykliczne imprezy takie jak Wystawa Twórczości Ludowej oraz stałą wystawę w Skansenie w Sidzinie.

Corocznie około 30 twórców prezentuje swoje prace: koronka, haft klasyczny i krzyżykowy, malarstwo na desce płótnie, szkle, rzeźba, bibułkarstwo, wyroby z wosku pszczelego i wiele niemniej ciekawych prac.

Stowarzyszenie organizuje corocznie w miesiącu sierpniu w Skansenie w Sidzinie imprezę pn. "Między dawnymi a nowymi czasy". W tym dniu odbywają się warsztaty prowadzone przez lokalnych twórców ludowych orz jest okazja do posmakowania tradycyjnych potraw.

Kontakt:

Stowarzyszenie "Tradycja i Natura" w Bystrej-Sidzinie

34-235 Bystra 373

e-mail: tradycja-i-natura@wp.pl

Prezes Stowarzyszenia: Janina Totoś, tel. 606 516 188 

Adres: 
Polska
Powrót na górę